План-конспект уроку з трудового
навчання
ТЕМА: Ліплення з
пластиліну «Казкові звірі»
МЕТА: вдосконалити
знання учнів про правила роботи з пластиліном, формувати вміння визначати форму
і пластику окремих частин тіла тварин(тулуб, голова, ноги, хвіст,) і відтворювати
образи з пластиліну. Розвивати в дітей спостережливість, увагу, творчу уяву,
розвивати вміння передавати, ліпити характерні ознаки тварин, їх забарвлення.
Виховувати охайність, акуратність, інтерес і любов до праці.
Обладнання: пластилін,
дощечка для пластиліну, послідовність ліплення тварин, ілюстрації до казки
«Рукавичка».
Тип уроку: комбінований
Форма проведення: урок-казка
Тип уроку:
комбінований
Клас: 3
Хід уроку
1. Організація класу до уроку
1.1.
Привітання
з учнями
-
Сідайте, будь ласка. Як ви вже
зрозуміли, то на уроці трудового навчання ми попрацюємо разом.
1.2.
Перевірка
готовності учнів до уроку
-
Для початку, давайте перевірим чи на
партах все в порядку. Для сьогоднішнього уроку необхідним є пластилін та
дощечка для роботи з пластиліном.
1.3.
Створення
сприятливого психологічного комфорту
-
Діти, ви чуєте цю чарівну казкову
мелодію, яка допоможе нам поринути в чарівний світ казки, де ви зустрінете
багато тварин, які подарують вам чудовий настрій та позитивні емоції. А казка
ця з відомим початком, але невідомим кінцем. Це казка «Рукавичка». Але перед
цим я хочу вам пригадати як слід поводитись, тобто бути чемними, слухняними і
творчими.
2. Актуалізація опорних знань
2.1.
Вступна
бесіда
-
Діти, але щоб потрапити в чарівний світ
казки, нам потрібно підібрати ключик. А щоб дістати ключик, відповісти на
запитання.
-
Яких лісових звірів ви знаєте? (ведмідь,
вовк)
-
А в яких казках зустрічаються ці
мешканці? (Колобок, Рукавичка)
-
Як називають людей, які передають повний
образ з глини, пластиліну? (скульптор)
-
Так, молодці. Ось і отримали ми ключ в
чарівний світ казки.
-
Ось тепер слухайте казку!
2.2.
Розповідь
казки вчителем
-
Ішов дід, та й загубив рукавичку. От
біжить мишка, влізла в ту рукавичку та й каже:
-
Тут я буду жити!
Коли це жаба плигає тай питає:
-
А хто, хто в цій рукавичці живе?
-
Мишка-шкреботушка. А ти хто?
-
Жабка-скрекотушка. Пусти й мене!
-
Іди!
От уже їх двоє. Коли біжить зайчик, та до рукавички, та й питає:
-
А хто-хто в цій рукавичці?
-
Мишка-шкряботушка, жабка-скрекотушка. А
ти хто?
-
А я зайчик-побігайчик. Пустіть і мене.
-
Іди!
От уже їх троє. Коли це біжить лисичка, та до рукавички:
-
А хто-хто в цій рукавичці живе?
-
Мишка-шкряботушка, мишка-скрекотушка,
зайчик-побігайчик. А ти хто?
-
А я лисичка-сестричка. Пустіть і мене
-
Та йди!
-
От їх уже 4-ро сидить. Аж суне вовк тай
собі до рукавички питається:
-
А хто, хто в цій рукавичці живе?
-
Мишка-шкряботушка, мишка-скрекотушка,
зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка. А ти хто?
-
Я вовчик-братик! Пустіть і мене!
-
Та вже йди!
Вліз і той, уже їх п’ятеро. Де не взявся, біжить кабан:
- Хро-хро-хро! А хто-хто в цій рукавичці?
Мишка-шкряботушка, мишка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка,
вовчик-братик.
-
А я кабан-іклан, пустіть і мене!
-
Оце лихо! Хто не набреде, то все в
рукавичку.
-
Та що вже з тобою робити, іди.
Вліз і той. Уже їх шестеро, уже так їм тісно, що й нікуди. Коли це тріщить
кущами, вилазить ведмідь, та до рукавички, і питає:
-
Хто-хто в цій рукавичці живе?
-
Мишка-шкряботушка, мишка-скрекотушка,
зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан-іклан. А ти хто?
-
Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь
набрід. Пустіть і мене!
-
Куди ми тебе пустимо, коли і так тісно?
-
Та якось будемо.
-
Та вже йди, тільки скраєчку!
Вліз і той, - семеро стало. Та так уже тісно стало, що рукавичка ось-ось
розірветься.
Тим часом в лісі прогулювався Незнайко, який читати не любив, рахувати не
хотів, уроки прогулював. Ішов ішов і побачив рукавичку, підійшов до неї, і
запитується: «Хто тут живе?» А звірята побачили Незнайка, та ще зрозумівши що
він прогулює школу, пагано вчиться не захотіли з ним говорити і пішли геть.
-
Але знаєте дітки, Незнайко засумував, і
надіслав нам листа.
-
(зачитування листа)
2.3.
Оголошення
теми, мети уроку
-
То що допоможемо Незнайкові?
Давайте зліпимо з пластиліну його друзів, хоча б зайчика, лисичку й
ведмедика, із казочки.
-
Тож темою сьогоднішнього уроку є
ліплення з пластиліну «Козкові звірі».
-
А Незнайко нам сьогодні допоможе.
3. Вивчення нового матеріалу
3.1.
Бесіда з
елементами розповіді по темі уроку
-
Сьогодні ми будемо ліпити з пластиліну
тварини. А ви знаєте правила поводження з пластиліном? (ні)
-
Як не знаєте? Ви що незнайки?
-
Тож давайте всі разом пригадаємо!
(вивішування правил)
-
Давайте всі разом прочитаємо:
1)
Ліпити тільки на підкладній дошці.
2)
Не залишайте шматочки пластиліну на
парті, не кидайте їх на підлогу
3)
Після роботи руки треба витерати
серветкою, і добре вимити.
4. Вступний інструктаж. Демонстрація та
поетапне виконання готової композиції
4.1.
Поетапне
зображення виконання композиції
-
Для ліплення тваринок нам потрібно
розділити пластилін на три частини. Одна найбільша – виробляємо тулуб, ще з
однієї – лапи, з 3-ї – виробляємо морду вуха. Розглядаємо уважно поетапність.
Зліплюємо всі частини плавно, щоб не було розділу між частинами. Отож, ви
уважно слухали поетапність, а тепер приступаємо до роботи.
4.2.
Практична
робота учнів
4.3.
Індивідуальна
допомога окремим учням
-
Якщо у вас будуть якісь питання,
підніміть руку, я підійду.
4.4.
Оцінювання,
виставка та коментування робіт учнів
-
А зараз, я до кожного підійду, хто
виконав, покладу оцінку. Дітки, які виконали роботу на 10, 11, 12, покажіть
всім учням, та поставте на рукавичку, щоб ми повернули Незнайкових друзів.
5. Підсумок уроку
5.1.
Підсумкова
бесіда
-
Незнайко візьме вас для прикладу, за те
що ви так гарно працювали.
-
То що ми сьогодні з вами робили?
-
Так.
5.2.
Домашнє
завдання
-
Хто не виконав до кінця роботу,
принесете на наступний раз.
5.3.
Прощання
з класом
-
Ми разом з Незнайком вдячні за
сьогоднішній урок. Незнайко багато чого нового дізнався від вас. Давайте
подаруємо Незнайкові цю рукавичку. Всього вам найкращого.
-
До побачення!
-
(До побачення)
Немає коментарів:
Дописати коментар